U vremenu od 12.-15. svibnja, u Budimpešti se održao Svjetski kup u kickboxingu, koji je okupio više od 2.300 natjecatelja iz 38 država. U Budimpešti su nastupali i članovi karlovačkog Tigra sa izvrsnim uspjehom. S nama su putovali članovi Kickboxing kluba Excalibur sa Malog Lošinja, Antonio Jurman iz Pule i Dijana Halepović iz Rijeke i naravno CICVARA TEAMA iz Zagreba.

Svjetski kup

Lucija Cicvara je u seniorskoj konkurenciji osvojila zlatnu medalju u disciplini Kick Light do 50 kg, pobjedivši u finalu natjecateljicu iz Bjelorusije Liaukouskaya Hannu rezultatom 3-0, dok je u seniorskom Point fightingu kategorije 55 kg osvojila 5. mjesto, pobjedivši u osmini finala natjecateljicu iz Austrije Stacher Sonju 6-5, dok je u bobi za medalju u četvrtfinalu izgubila od predstavnice Mađarske Sandor Cintie rezultatom 0-3.

Drugi osvajač Svjetskog kupa je Lucas Radović u kategoriji mlađih kadeta -32 kg under green, a Lucas je na putu do zlatne medalje pobijedio Sereda Dymitrova iz Ukrajine 4-3, zatim Apers Marca iz Belgije sa 6-3, te na kraju u finalu Kreidl Stefana iz Austrije sa 5-2.

Srebrne medalje osvojili su Mateo Mokole u juniorima +75 kg under green i Ivan Vuljanić u starijim kadetima + 57 kg Under green. Mateo je prvo pobjedio Mađara Weizs Rolanda sa 2-1, zatim Mađara Daraki Zsoltana sa 3-0, da bi u finalu izgubio također od Mađara Mucsi Sandora sa 0-3.

Ivan Vuljanić je prvo pobjedio Szalai Marcella iz Mađarske 3-0, a u finalu je poražen od Erdei Dominika iz Mađarske rezultatom 0-3.

Brončane medalje osvojili su u juniorima Lara Despot -65 kg u disciplini Point fighting, Matko Živčić, 84 kg u disciplini light contact, te u starijima kadetima Lukas Jurašić, 57 kg Kick light, a u mlađim kadetima Nika Radović, 42 kg u disciplini Point fighting under green.

Lara Despot je prvo bila slobodna 1. kolo pa je u četvrtfinalu pobjedila Mađaricu Gyurcsak Nikolett sa 9-8, da bi u polufinalu izgubila od Britanke Amber Jones predajom zbog povrede.

Matko Živčić je u polufinalu imao prvu borbu sa Čehom Panek Adamom, a zbog više nepravilnih udaraca i višeobostranih opomena, na kraju je bio diskvalificiran Matko. Ostao je tako na brončanoj medalji dobivenoj ždrijebom.

Lukas Jurašić je u prvoj borbi pobjedio Ali Maaria iz Izraela 3-0, zatim Bali Rajmonda iz Mađarske u borbi za broncu, dok je u polufinalu predao meć zbog povrede noge, te je tako ostao na brončanoj medalji.

Nika Radović je u prvoj polufinalnoj borbi potražena Pap Nikolle iz Mađarske te je tako ostala na brončanoj medalji dobivenoj ždrijebom.

Nastupili su još i Šeketa Tomislav, David Furdek, Ivan Furdek, ali su poraženi u kvalifikacijskim borbama.

Od naših suputnika Korina Huzak i Simon Curi su um lađim kadetima bili brončani, Antonio Jurman brončani u starijim kadetima i Dijana Halepović srebrna u starijim kadetkinjama.

Pred Tigrovima je nakon ovog velikog uspjeha 21.05.2016. nastup na Juniors Chalengeru u Matersburgu a istovremeno drugi dio ekipe će nastupiti u Puli na Alpe Adria kupu.

Ukoliko nastavljate koristiti web stranicu, smatramo da pristajete na korištenje kolačića. više informacija