U Budimpešti se od 17.-19. svibnja održao Svjetski Kup u kickboxingu, “Hungary Open 2019” , na kojem je nastupilo 3.133 natjecatelja iz 279 klubova i 39 država. Radi se o jednom od najvećih kickboxing natjecanja u svijetu.

U Budimpešti je nastupio i Tigar Karlovac, a boje karlovačkog kluba ovog puta branile su djevojke, starije kadetkinje.
U Budimpešti su nastupili Luna Spasojević, Lara Mihalić. Roka Puljak, Ana Pranjić, Nika Radović i senior Lukas Jurašić.

Ukupno su Tigrovi osvojili  1 srebrnu i 1 brončanu medalju, te 5. mjesto na natjecanju Svjetskog kupa, te 1 zlatnu, 3 srebrne i 1 brončanu medalju u petak 17.05.  kada se održavao međunarodni turnir u sklopu Svjetskog kupa.

Međunarodni turnir

Kadetkinje su krenule izvrsno. Prvog dana su u istoj kategoriji -60 kg point fightinga nastupale dvije Tigrice, Luna Spasojević i Nika Radović. Luna je u prvom meču savladala protivnicu iz Češke Kozlikovu Patricie rezultatom 7-1, dok je u finalu Nika Radović koja se probila ždrijebom savladala Lunu rezultatom 5-4.
Ana Pranjić je u kategoriji -50 kg point fightinga osvojila srebrnu medalju uz poraz od Adrover Paole iz Gvatemale rezultatom 9-6, a Lara Mihalić također srebrnu medalju u kategoriji +60 kg discipline Light contact, a u finalnoj borbi poražena je od Soos Rebece iz Mađarske rezultatom 2-1.
Roka Puljak izgubila je prvu borbu u kategoriji Kick lighta -60 kg od Ukrajinke Tkachuk Anastazie prekidom 3-0.

SVJETSKI KUP

Drugog dana natjecanja, u kategorijama Svjetskog kupa, nastupili su senior Lukas Jurašić, te kadetkinje Lara Mihalić i Roka Puljak.
Senior Lukas Jurašiću prvom kolu, u osmini finala kategorije -63 kg Point fighting je za protivnika imao favorita, aktualnog trostrukog Svjetskog prvaka Mađara Rolanda “Royal” Veresa. Međutim, isti je nakon ozljede koljena, morao predati meč, tako da se Lukas ovom pobjedom plasirao u četvrtfinale u kojem ga je čekao  izvrsni Nijemac, kasniji osvajač zlatne medalje, Dominik Mayer. Lukas je prvo vodio prvi dio meča, da bi zatim nesretno zglobom desne noge udario u lakat protivnika. Nastavio je borbu, ali u daljnjem meču nedostajalo je brzine i efektnih doskoka i odskoka koji su bili prednost na Lukasovoj strani. Ipak, ova borba na ovako jakom natjecanju jasno govori da Tigar ima još jednog jakog aduta na predstojećem Svjetskom seniorskom prvenstvu, koje se održava u Listopadu u Turskoj Antaliji.

Roka Puljak je u kategoriji starijih kadetkinja -60 kg Point fightinga, u 1/16 finalu izgubila od protivnice iz Italije Petito Federice Benedite, rezultatom 4-6, a izgubila je doslovno u posljednjoj sekundi meča, kada je primila potpuno neoprezno udarac nogom u glavu.

Lara Mihalićje pokazala puno više u kategoriji -65 kg starijih kadetkinja Point fighting, pa je tako prvo kolo 1/8 finala bila slobodna, u 1/4 finalu se sastala sa Britankom Bather Rhianon i pobijedila ju rezultatom 7-2, u 1/2 finalu porazila je predstavnicu Italije favoritkinju Sartorato Martinu rezultatom 8-7. U finalu Lara se sastala sa Bugarkom Boyadizeva Kalinom, a u vrlo dinamičnom meču presudilo je iskustvo Bugarke koja je u zadnjim trenutcima posljednje runde uspjela pogoditi Laru udarcem u glavu. Meč je završio 3-4 za predstavnicu Bugarske. Međutim Lara je pokazala da će na predstojećem Europskom prvenstvu za kadete i juniore koje se održava u Mađarskom Gyoru, biti jedan od glavnih kandidata za Europsku titulu, ali se ovog puta morala zadovoljiti srebrom sa najvećeg WAKO Svjetskog kupa.

Trećeg dana u nedjelju 19.05. nastupila je Roka Puljaku disciplini Kick light starijih kadeta -60 kg, te je u prvom meču u 1/4 finalu  pobijedila predstavnicu Walesa Thomas Avu jednoglasnom odlukom sudaca 3-0. Time je Roka Pulja osigurala brončanu medalju. U 1/2 finalu nadjačala ju je predstavnica Ukrajine.

Treba naglasiti da je ovo prva prijelazna godina Lari, Roki, Niki, Luni i Ani iz mlađih kadeta u starije kadete, pa je ovaj uspjeh još veći, a ista je situacija i sa Lukasom Jurašićem, kojemu je ovo prva seniorska sezona.

Sljedeći nastup Tigrovi imaju u Omišu na posljednjem dijelu Hrvatskog prvenstva, gdje će se natjecati djeca i juniori u Point fightingu, stariji kadeti u Kick lightu te juniori i seniori u Full contactu.

Ukoliko nastavljate koristiti web stranicu, smatramo da pristajete na korištenje kolačića. više informacija