Članovi Kickboxing kluba Tigar Karlovac bili su organizatori do sada najvećeg izdanja Europskog Kupa Karlovac Open, 3. memorijala Mihaela Javorovića, na kojem je nastupilo oko 2.800 natjecatelja iz 215 klubova i 32 države.

Tigrovi su uspjeli osvojiti 1 zlatnu, 1 srebrnu i 4 brončanih medalja što je zaista veliki uspjeh, s obzirom da su u Karlovcu nastupili svi najbolji natjecatelji iz Europe, osvajači svjetskih i europskih medalja, jer je ovo prvi bodovni turnir za Svjetsku rang listu i za ždrijeb na predstojećim Svjetskim i Europskim prvenstvima..

Zlatnu medalju osvojio je u ringu aktualni viceprvak svijeta Leon Mušnjak u disciplini Low Kick, kategorija juniora -71 kg. Do prvog mjesta došao je uz prolazak u ždrijebu direktno u četvrtfinale, kao nositelj, te dvije pobjede prvo nad Slovencem Arzensek Lukom, te u polufinalu i finalu nad natjecateljem iz Mađarske Soltvadkerti Danileom.

Srebrnu medalju osvojio je Ivano Anzić u disciplini Point fighting, kategorija mlađih kadeta -32kg, u kojoj je ostvario 4 pobjede ( Peregi Zelteny (Mađ), Tlapak Andreas ( Aut), De Marco Leonardo (Ita), Grabar Luka ( Cro), i tek u finalu izgubio  od Galli Valeria iz Italije.

Brončane medalje su osvojili Seniorka Lara Mihalić u Point fightingu, kategorija +70 kg, u kojoj je u prvom kolu pobijedila Megerle Stefanie iz Njemačke, u drugom kolu pobijedila je Hader Viktoriju iz Austrije, a u polufinalu je izgubila od Domenico Angeline iz Italije.

Broncu je dohvatio i Junior Leon Arapović u disciplini Kick light, kategorija -57 kg, u kojoj je prvo poibjedio Gombas Szombora iz Mađarske, zatim Connor Liama iz Irske, da bi u polufinalu izgubio od Slovenca Rot Metoda.

Mlinarić Domagoj je također osvojio brončanu medalju u starijim kadetima -69 kg, disciplini Kick light, pobijedivši u prvom kolu Savić Alexeia iz Slovenije, dok je u polufinalu izgubio od Labovsky Macela iz Slovačke.

Marko Lončar je osvojio brončanu medalju u juniorskom Kick Lightu -63 kg, pobijedivši u prvom kolu Poulimenosa Christosa iz Grčke, zatim u drugom kolu Radulović Lazara iz BiH, dok je izgubio u polufinalu od Alouani Mehmeda iz Italije.

Ukoliko nastavljate koristiti web stranicu, smatramo da pristajete na korištenje kolačića. više informacija