NA SVJETSKOM KUPU U AUSTRIJI – IVANO ANZIĆ SREBRNI, LARA MIHALIĆ BRONČANA,

NASTUPILO UKUPNO 2.400 NATJECATELJA IZ 33 DRŽAVE

U Innsbrucku se od 17.-20. 03. Održao Svjetski Kup u kickboxingu, Austrian Classic, na kojem je nastupilo oko 2.400 natjecatelja iz 33 države sa 5 kontinenata. Drugo je to najveće natjecanje u 2023. Godini, poslije Europskog Kupa u Karlovcu koji je okupio 2.800 natjecanja, što je pravi pokazatelj Koliko je karlovački turnir cijenjen u kickboxing svijetu.

U Austriji su nastupili mlađi kadeti Niko Vrbanić, Ivano Anzić, Lucija Babić, Iva Vrbanić, Tena Smiljanić, Nicol Biber, te, juniorka Margareta Mušnjak I seniorka Lara Mihalić, svi u point fighting disciplini.

U kategoriji -37 kilograma , mlađi kadeti, nastupilo je ukupno 25 natjecatelja, pa je Ivano Anzić, da bi osvojio srebrnu medalju morao ostvariti 4 pobjede. U prvom kolu pobijedio je Burge Luia iz Velike Britanije 12-0, u drugom kolu pobjedio je Tlapak Gregora iz Austrije 9-6, zatim u četvrtfinalu je pobijedio Dzierbicki Adama iz Poljske 4-2, te u polufinalu Hahni Raphaela iz Njemačke 8-7 . U finalu je izgubio od Portarski Todora iz Bugarske 2-7. Veliki je ovo uspjeh Ivana, nakon uspjeha na Europskom kupu u Karlovcu, gdje je također osvojio srebrnu medalju nakon ostvarene 4 pobjede.

Lara Mihalić je u kategoriji +70 kilograma u prvom kolu pobjedila Quill Robin iz Irske 10-0, u borbi za medalju u četvtrfinalu pobjedila je Tunc Dilaru iz Njemačke rezultatom 9-5, a u polufinalu je nesretno  izgubila od Hader Viktorije iz Austrtije, rezultatom 12-11 na produžetke I zlatni bod. Lara je tako osvojila brončanu medalju.

U kategoriji -55 kg juniorke, Margareta Mušnjak se borila u prvom kolu, sa Viczian Vivien iz Mađarske, te je izgubila 2-7.

U kategoriji mlađih kadeta -32 kilograma, Niko Vrbanić je izgubio od Czsonka Zsombora iz Mađarske, 1-2, te je pokazao da je izvrstan, nedostajalo je samo malo sreće.

Lucija Babić u kategoriji mlađih kadetkinja .32 kilograma, u prvom kolu pobijedila je 5-1 Nator Petru iz Mađarske, a u drugom kolu I borbi za medalju izgubila je od Georgieve Nikolaye rezultatom 2-3  .

U kategoriji -37 kilograma mlađe kadetkinje nastupila je Iva Vrbanić, te je poražena u izuzetno energičnoj borbi od protivnice iz Bugarske, Zoeve Boryane rezultatom 1-5.

U kategoriji – 42 kilograma nastupila je Tena Smiljanić, ali je u prvom kolu izgubila tijesno od natjecateljice Jambor Veronike iz Mađarske rezultatom 1-2.

U kategoriji +47 kilograma mlađe kadetkinje nastupila je Nicol Biber, te je u također vrlo neizvjesnoj borbi, izgubila rezultatom 12-14 od Talijanke Macchi Allegre.

Pred Tigrovima je sada nastup na državnom prvenstvu za mlađe kadete, juniore i seniore u Point fightiingu, te seniore u Kick lightu 25.03.2023. godine u Poreču gdje će nastupiti 10-ak natjecatelja, a zatim je na rasporedu Europski kup u Beogradu, gdje će nastupiti ekipa za ringovne discipline.

Ukoliko nastavljate koristiti web stranicu, smatramo da pristajete na korištenje kolačića. više informacija